Laptop PC Tamir

Makineye temiz kurulum yapmak çok önemlidir. Kurulan işletim sisteminin güncel olması ve en güncel fix ve hata düzenlemeleri yapmaktayız. Özel bir program sayesinde stabilite seviyesi en üst düzeye çıkmaktadır. Ücretsiz Antivirüs programı ile virüs koruması desteğini koyuyoruz.
Elbette çözümü var. Biz buna çözümün süresi ne kadar olur diye sorarsak daha mantıklı olur. Kullanılan malzeme ve yapılan işin kalitesi bu işi belirler. Piyasa termal macunu ömrü 1-2 yıldır. Kaliteli termal macun ise bu süre 4 yıla kadar çıkabilmektedir.
Harddisk yapıları gereği üzerindeki veriler silinmez. Üzerine veri yazılır. Fakat silinen bölümler boş olarak gözüktüğü için veriler orada durmaktadır. Üzerine veri yazılmadığı sürece kurtarma operasyonlarımız %99'dur. Eğer Arızalı disk, üzerine veri yazılmış disk vb durumlarda daha profesyonel yardım için bu işi profesyonel yapan firmalardan hizmet alabilirsiniz.
Harddisk üzerinde çizik yok ise, kart arızası ve kafa arızası yok ise başarı oranımız %70'dir.
Elbette var. Bu işe Reballing (lehim yenileme) işlemi diyoruz. Reballing işlemi sağlam yapılırsa orjinali ile aynı değerde olacaktır. Bunun yanında bakımı çok önemlidir. Bakımı sağlam yapılmaz ise aynı hatayı tekrar gösterebilir.
Reballing (Lehim Yenileme) işlemi chip ile kart arasınıdaki iletişimi sağlayan lehimlerin tazelenmesi demektir. Lehimler ısı,darbe, fazla kullanım vs. çatlama vb gibi hatalar vermektedir. Bunun sonucunda chip sağlıksız çalışmakta veya hiç çalışmamaktadır. Bilgisayar üzerindeki genel kullanılan yerlere bakacak olursak; Anakart üzerinde kuzey köprüsü, Güney köprüsü, İşlemci(laptop), Ekran Kartı(Laptop). Masaüstü pc lerin ekran kartlarının chiplerinde bu işlem uygulanmaktadır. Pirana Teknik Servis olarak bu işlemde başarı oranımız %95'dir.

Tablet Telefon Tamir

Dokunmatik veya iç ekran değişimi yapıyoruz. Kullandığımız malzemeler yüksel kalite olup sorun çıkartmazlar.
Cihazınızı sıfırlıyoruz. Hatta eğer yazılımınız çabuk arıza veriyor veya yavaşlama yapıyor ise o cihaza uyumlu custom rom yüklemesi yapıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Genelde şarj soketi arızasından kaynaklanmaktadır. Yüksek kalite soket ile değişimini yapıyoruz.

Playstation Tamiri

Playstation 3 ve sonrası bakımları gerçekleştiriyoruz. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genel olarak tozlardan arındırılması, termal macun yenilenmesi, fan temizlenmesi vb. işlemleri yapıyoruz.
Cd okumamanın sorununun %95 oranındaki sorunu lens problemidir. Lens problemini ilk önce tamir ederek çözüyoruz. Eğer tamir edilmez ise lens değişimini yapıyoruz. Lens değişimini garantili ve garantisiz olmak üzere 2 türde yapıyoruz. Lens arızası değil ise sırasıyla cd arızası, kablo arızası, mekanik aksam arızası gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.
Orjinal playstation joyistiklere destek veriyoruz. Yan sanayi joyistiklere destek verememekteyiz. Tuş basmama, Kendi kendine oynama, pil arızası, analog arızası, kendi kendine kapanma arızası, şarj etmeme arızası gibi tüm arızaların onarımlarını yapmaktayız.
Sarı ışık Tamiri, yeşil ışık tamiri, Mavi ışık tamiri, Kilitlenme sorunu, Yüksek fan sesi sorunu, Yüksek fan sesi sonrası kapanma sorunu gibi tüm sorunları çözüyoruz. Özel bakım sistemimiz sayesinde aynı orjinal yapılmış gibi uzun süre playstationunuzu kullanabiliyorsunuz. Onarım için reballing ve reflow olmak üzere iki yol vardır.

MAC or PC Repair

Whether you are a business or an individual looking to fix your computer, you can trust us to take care of all your needs. We understand that computers make our lives and business much easier and when they are not working the way they are supposed to, it can become a bit of hassle.
Our aim is to offer outstanding services straight to your home or to your office to conduct repair works or troubleshoot your computer. Out expert staff will pay attention to your needs and offer you the best consultation and advice on managing your computer well. We do this even if we find that your computer does not need any repair work.
From solving your networking problem, hardware problems or software problems for your desktop, PC or your MAC, to tuning up, installing software, virus detection and even cleaning, our expert computer repair professionals will be happy to answer all your questions about computer repair and maintenance.
Our aim is to offer outstanding services straight to your home or to your office to conduct repair works or troubleshoot your computer. Out expert staff will pay attention to your needs and offer you the best consultation and advice on managing your computer well. We do this even if we find that your computer does not need any repair work.