LG HDMI Sorunu

LG TV’lerde HDMI Sorunu Çözümü

LG TV’lerin kronik sorunu olan HDMI görüntü vermemesi artık can sıkıcı hal almaktan çıkmıştır. Yani Kısacası lg tv hdmi sinyal yok.

LG TV’lerde HDMI Sorunu Çözümü Adlı makalemizde kendi yaptığımız bir uygulama ile sizleri elektronikçilerden kurtarıyoruz. Elektronikçiler direk kart değişimi diyerek kartı arızaya alırlar. Kartınızı almayı unutmayınız 🙂

HDMI Görüntü vermeme sorunu nasıl oluşuyor?

TV lerin genelinin hepsinin işlemcisi(CHIP) vardır. Bu chip yeteri kadar soğutulmazsa altındaki lehim topları işlev göremez hale gelecektir. HDMI genelinde cihaz başlayınca tv otomatik olarak açma özelliği vardır. Eğer bu özellik gitmişse yavaş yavaş cihaz arızaya geçiyor demektir.

LG TV ler genelde bu konuda satış stratejisi mi desek ne desek bilemedik 2 yıl sonra bu hatayı verebilmektedir. En kısa olarak TV yeterince soğuk tutulamıyor.

Bu hatanın karşısına nasıl geçeriz veya düzeltiriz?

Çok basit 🙂 TV nizi bize göndermeniz yeterlidir. Gerekli chip tamiri yapılıp ve modifikasyonu yapılıp yıllar boyu rahatlıkla TV nizi arıza vermeksizin kullanabileceksiniz. Chip tamir işi bizim işimizdir. Kart değişime ihtiyaç duymadan aylarca kart bekleme derdine girmeden chip tamirini bize yaptırabilirsiniz. Örnek resimler aşağıdadır.

LG TV HDMI tamir - Chip tamir

LG TV HDMI tamir - Chip tamir

Bir önceki yazımız olan Laptop Ekranı Gelmezse Sorun Nedir? başlıklı makalemizde laptop ekran chip tamiri ve leptap ekranı gelmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir